روغن زیتون فرابکر چیست؟

روغن زیتون فرابکر چیست

یکی از بهترین روغن هایی که برای آشپزی و پخت غذاهای سالم به کار می رود، روغن زیتون است. این روغن از میوه درخت زیتون گرفته می شود و بر اساس میزان اسیدهای چرب غیر اشباع دارای چند نوع مختلف است. یکی از انواع این روغن، روغن زیتون فرابکر است. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شده باشد که روغن زیتون فرابکر چیست و چه مزایایی دارد؟ در این مطلب از مزن زی همراه ما باشید تا شما را با روغن زیتون فرابکر و خواص آن آشنا کنیم.

روغن زیتون فرابکر چیست چه مزایایی دارد؟

روغن زیتون فرابکر یا فوق بکر بدون تصفیه شدن و به صورت خالص تهیه می شود. این روغن، خالص ترین نوع روغن زیتون است و طعم و بوی بیش تری دارد. همچنین مزایای مصرف آن در مقایسه با روغن زیتون معمولی، بیش تر است. روغن زیتون فرابکر با داشتن میزان اولئیک اسید بالا، تندی ملایمی دارد. این روغن که از روغن زیتون های بکر و تصفیه شده خالص تر است به عنوان اکسیر سلامتی شناخته می شود. همچنین به عنوان سالم ترین روغن برای پخت و پز یا‌ آشپزی استفاده می شود و ارزش غذایی زیادی دارد.

ویتامین های محلول در چربی این روغن از سایر روغن زیتون ها بیش تر است و این ماده نوعی روغن زیتون خالص و تصفیه نشده است که طعمی تلخ و رنگی تیره دارد. روغن فرابکر سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. این روغن تصفیه نشده و باکیفیت باعث می شود طعم واقعی زیتون را احساس کنید.

این روغن که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است برای تهیه انواع سس و غذاهای سرد به کار می رود. اکنون که می دانید روغن زیتون فرابکر چیست و به چه منظور استفاده می شود، شما را با فواید مصرف این روغن آشنا می کنیم.

روغن زیتون فرابکر: روغنی باکیفیت برای سلامتی و طعم بی نظیر

روغن زیتون فرابکر تندی ملایمی داشته و باعث می شود بتوانید طعم خوش زیتون را احساس کنید. این روغن، اکسیر سلامتی است و با داشتن درصد خلوص بالا برای سلامت بدن مفید است. معمولا روغن زیتون های موجود در بازار حاوی مواد شیمیایی افزودنی هستند یا با اضافه کردن روغن های کم کیفیت تولید می شوند.

با توجه به این موضوع اگر می خواهید سبک زندگی سالمی داشته باشید و کیفیت غذاهای خود را افزایش دهید باید بدانید که شیوه استفاده از روغن زیتون فرابکر چیست و این ماده چگونه برای آشپزی یا پخت و پز به کار می رود.

این روغن سرشار از آنتی اکسیدان های فنولیک است و طعم و بوی بکر و طبیعی دارد. همچنین به صورت استاندارد تهیه شده و هیچگونه مواد شیمیایی ندارد. از این رو با داشتن درصد خلوص بالا می تواند ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند. این نوع روغن زیتون از بروز بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند و سرشار از ویتامین های A و D و E و K است.

روغن زیتون فرابکر ارزش غذایی بالایی دارد و از میوه سالم و مرغوب زیتون نارس سبز رنگ تهیه می شود. از این رو تلخی ملایمی دارد و ممکن است باعث سوزش خفیف گلو شود. روغن زیتون فرابکر با داشتن امگا 3 و امگا 6 احتمال بروز بیماری های قلبی را کاهش می دهد و در جلوگیری از بروز سکته موثر است.

تفاوت روغن زیتون فرابکر با روغن زیتون معمولی چیست؟

اکنون که می دانید روغن زیتون فرابکر چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد، تفاوت این روغن را با روغن زیتون معمولی مورد بررسی قرار می دهیم. به طور کلی ساده ترین حالت تهیه روغن، له کردن دانه زیتون است. سپس مایه خمیری شکل به دست آمده تحت فشار قرار می گیرد تا روغن از آن خارج شود. برای تشخیص روغن زیتون فرابکر باید به میزان پایین اسیدیته، طعم و بوی خوش این روغن توجه کنید. روغن فرابکر که خلوص بالایی دارد، در زمینه نحوه استخراج روغن از میوه با روغن زیتون معمولی متفاوت است.

روغن زیتون فرابکر: روغنی با خواص ضد التهابی و ضد اکسیدانی

روغن زیتون فرابکر دارای خواص ضد التهابی است. التهاب، عامل ایجاد بیماری های زیادی مثل سرطان، آلزایمر، دیابت و… به حساب می آید. از این رو اگر می خواهید بدانید که مهم ترین خاصیت روغن زیتون فرابکر چیست؟ باید به شما بگوییم که خاصیت ضد التهابی این روغن باعث شده تا مدل فرابکر روغن های زیتون برای پخت و پز و رژیم غذایی روزانه مناسب باشد.

روغن زیتون فرابکر از چربی های غیر اشباع تشکیل شده است که در آن آنتی اکسیدان ها با اولئوکانتال پیوند دوگانه برقرار کرده اند. این آنتی اکسیدان ها در کاهش التهاب و درد موثر هستند؛ به طوری که ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر با داشتن میزان کافی از آنتی اکسیدان اولئوکانتال معادل ۱۰ درصد دوز ایبوپروفن است. با توجه به این موضوع، مصرف مداوم روغن زیتون فرابکر می تواند از التهاب جلوگیری کند و احتمال ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهد.

روغن زیتون فرابکر: روغنی با خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی

روغن زیتون فرابکر فاقد مواد افزودنی مصنوعی و سموم است و خواص درمانی دارد. این ماده خاصیت ضد باکتریایی دارد و از بروز بسیاری از امراض و بیماری ها جلوگیری می کند. همچنین بسیار سالم و مغذی است و باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود. پلی فنول های موجود در روغن فرابکر خواص ضد میکروبی روغن را افزایش می دهند و خواص ضد قارچی به حفظ سلامت فرد و جلوگیری از ایجاد عفونت کمک می کنند.

روغن زیتون فرابکر: روغنی با خواص ضد سرطانی

روغن زیتون فرابکر با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدان باعث جلوگیری از ایجاد سرطان می شود. از طرفی اولئیک اسید موجود در این روغن با داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی روی ژن های مرتبط با سرطان موثر است و خطر ابتلا به بیماری و مرگ و میر را کاهش می دهد. رعایت رژیم غذایی مناسب، بهترین راه جلوگیری از ابتلا به انواع سرطان محسوب می شود. از این رو افرادی که رژیم غذایی مدیترانه ای را رعایت می کنند، کم ترین آمار ابتلا به سرطان را دارند.

روغن زیتون فرابکر: روغنی با خواص ضد افسردگی و ضد اضطراب

اگر می خواهید بدانید که عجیب ترین خاصیت روغن زیتون فرابکر چیست؟ در پاسخ به شما می گوییم که جواب، بهبود خلق و خو است. روغن زیتون فرابکر با داشتن اسید های چرب باعث حفظ تعادل هورمون های بدن می شود و به بهبود عملکرد انتقال دهنده های عصبی کمک می کند‌. مصرف روغن زیتون‌ فرابکر باعث ترشح مقدار مناسبی از هورمون های دوپامین و سروتونین می‌ شود و می تواند به کاهش ابتلا به اضطراب و افسردگی یا اختلالات خلقی کمک کند.

روغن زیتون فرابکر: روغنی با خواص ضد چاقی و کاهش کلسترول

روغن زیتون فرابکر با داشتن چربی های غیر اشباع و مفید به کاهش وزن و لاغری کمک می کند. این روغن ترشح هورمون سروتونین را افزایش می دهد، متابولیسم بدن را بیش تر می کند و در نهایت باعث احساس سیری می شود.

روغن زیتون فرابکر باید در رژیم غذایی قرار بگیرد، اما نباید بدون حساب و کتاب مصرف شود. از طرفی می توانید آن را روی شکم ماساژ دهید تا با افزایش سوخت و ساز بدن، روند لاغری را سرعت ببخشد. همچنین این روغن با کاهش کلسترول LDL، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بروز سکته را کاهش می دهد.

 سخن پایانی

در این مقاله به سوال روغن زیتون فرابکر چیست و چه مزایایی دارد، پاسخ دادیم. در پایان به یاد داشته باشید که روغن زیتون فرابکر خالص ترین نوع روغن زیتون است که خواص زیادی دارد‌‌. این ماده سرشار از مواد مغذی است و مصرف آن با فواید زیادی همراه است. بنابراین روغن زیتون فرابکر باید در رژیم غذایی روزانه شما قرار بگیرد تا به حفظ سلامت و تندرستی شما کمک کند. شما می توانید روغن زیتون فرابکر با بیش ترین خاصیت و بهترین کیفیت را از مزن زی سفارش دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *