خواص روغن زیتون برای واژن چیست؟

خواص روغن زیتون برای واژن

واژن یا مهبل به عنوان بخشی از اندام تناسلی خانم ها در فعالیت های جنسی و زایمان نقش مهمی را ایفا می کند. به دلیل اینکه واژن از طرفی با محیط بیرون و از  سمت دیگر با رحم و تخمدان ها در ارتباط است بخش حساسی از دستگاه تناسلی خانم ها محسوب می شود. مراقبت از واژن و رعایت بهداشت آن اهمیت زیادی دارد؛ زیرا این بخش مستعد عفونت و انتقال آلودگی به داخل بدن است. روغن زیتون یکی از پر کاربرد ترین و پر خاصیت ترین روغن های نباتی محسوب می شود. این روغن در رفع التهاب و عفونت نقش پر رنگی دارد. تا کنون تحقیقات زیادی بر سلامت بدن انجام شده است و در برخی موارد به عنوان دارو عمل می کند. همچنین روغن زیتون می تواند برای پوست بسیار مفید باشد. در این مطلب از مزنزی همراه ما باشید تا خواص روغن زیتون برای واژن را بررسی کنیم.

خواص روغن زیتون برای واژن چیست؟

روغن زیتون از جنبه های مختلفی برای پوست و خصوصا برای واژن مفید است. یکی از این موضوعات، کمک به سفید شدن واژن و بیکینی خواهد بود. این روغن با داشتن مواد طبیعی برای سلامت پوست، طراوت و سفید شدن آن مفید است. استفاده از روغن زیتون برای سفیدی ناحیه واژن راهی کم هزینه، طبیعی و موثر برای روشن کردن ناحیه بیکینی و واژن به حساب می آید.

برای استفاده از خواص روغن زیتون برای واژن می توانید روش های مختلفی را انجام دهید. روغن زیتون را روی ناحیه مورد نظر ماساژ دهید یا آن را با مواد دیگری مانند زردچوبه ترکیب کنید. روغن زیتون علاوه بر ماساژ دادن و استفاده موضعی می تواند به شکل خوراکی استفاده شود.

سلامت واژن و رفع سیاهی آن

وجود مواد مغذی و چربی های سالم در این روغن به گردش خون بیش تر و بهتر و همچنین سلامت بیشتر مهبل و واژن هم کمک می کند. استفاده از روغن زیتون نه فقط برای برطرف کردن سیاهی و تیرگی های واژن، بلکه برای جای جوش و به طور کلی هرگونه ضایعات پوستی در این ناحیه موثر است.

رفع خشکی واژن و بهبود رابطه جنسی

یکی دیگر از مشکلات شایعی که برای هر خانمی ممکن است رخ دهد، خشکی واژن است. خانم ها تحت شرایط خاصی مثل دوران یائسگی، تحت تاثیر دارو های خاص و تحت شرایط روحی نامساعد ممکن است دچار خشکی در ناحیه تناسلی و واژن خود شوند. استفاده از روغن زیتون در این ناحیه می تواند خشکی واژن را بر طرف کرده و در درمان آن هم کمک کننده باشد. در نتیجه این روغن به عملکرد واژن و دستگاه تناسلی شما کمک می کند.

خانم هایی که مدتی است از کاهش میل جنسی خود رنج می برند یا به علت خشکی واژن، برقراری رابطه جنسی برای آن ها دشوار شده، می توانند از خواص روغن زیتون برای واژن به عنوان روان کننده استفاده کنند. از روغن زیتون می توان حتی برای کاهش درد های ناحیه واژن و رحم استفاده کرد. در صورتی که به دلیل رابطه جنسی دچار درد یا التهاب در ناحیه تناسلی خود شدید، می توانید از خواص روغن زیتون برای واژن به عنوان تسکین دهنده درد استفاده کنید. زیرا روغن زیتون می تواند درد و التهاب در این ناحیه را کاهش دهد.

خاصیت ضد باکتریایی ، ضد التهاب و ضد قارچ 

روغن زیتون با داشتن خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی خود می تواند هم بصورت موضعی و هم به صورت خوراکی برای ناحیه واژن مورد استفاده قرار بگیرد. عفونت های قارچی و باکتریایی در ناحیه تناسلی یکی از نگرانی های بانوان هستند. به علت ترشحات مداوم این ناحیه و قرار داشتن تحت شرایط مناسب برای رشد باکتری و قارچ، تا حد زیادی این نگرانی منطقی است. از خواص روغن زیتون برای واژن می توان به ایجاد محیطی ضد باکتریایی و ضد قارچ در اندام تناسلی خانم ها اشاره کرد که به سلامت جنسی بانوان کمک می کند.

روغن زیتون با ایجاد محیطی ضد باکتریایی برای واژن بانوان می تواند در ضد عفونی کردن و تمیز نگه داشتن این محیط موثر باشد. یکی دیگر از خواص روغن زیتون برای واژن همین حفظ محیط اندام تناسلی خانم ها از ورود باکتری های عفونت زا است. مصرف روغن زیتون به صورت موضعی در محل واژن از ابتلا بانوان به عفونت های باکتریایی جلوگیری می کند.

جلوگیری از پارگی پرینه در زایمان 

پرینه به محل بین اندام جنسی و مقعد گفته می شود. پارگی پرینه اتفاقی است که برخی مواقع برای بانوان باردار رخ می دهد. در صورتی که واژن هنگام زایمان به اندازه کافی باز نشود و سر نوزاد توانایی خروج را نداشته باشد، پرینه پاره شده و برش می خورد. برای جلوگیری از این اتفاق می توان از روغن زیتون استفاده کرد.

روغن زیتون با افزایش خون رسانی و کاهش التهاب و انقباضات در ناحیه عضلانی، به رها شدن این عضلات کمک می کند و حین زایمان، جلوی پارگی پرینه خانم های باردار را می گیرد. به همین دلیل علاوه بر خواص روغن زیتون برای واژن می توانید از این روغن برای نواحی دیگر بخش تناسلی بانوان استفاده کرد. در صورت ماساژ دادن ناحیه پرینه قبل از زایمان به وسیله روغن طبیعی زیتون می توان از پارگی پرینه هنگام زایمان طبیعی جلوگیری کرد.

کاهش درد قاعدگی 

درد های قاعدگی یکی دیگر از موضوعات آزاردهنده برای بانوان هستند. با استفاده از روغن زیتون به صورت موضعی در ناحیه واژن خود، درد های عضلانی و گرفتگی های دوران قاعدگی خود را کاهش دهید. روغن زیتون مسکنی طبیعی و کاهش دهنده درد است که برای دوران قاعدگی خانم ها مفید خواهد بود.

خواص روغن زیتون برای واژن شامل زمان قاعدگی هم می شود. به گونه ای که گروهی از متخصصان و دانشمندان در سال ۲۰۱۵ میلادی اثر مسکن قوی ایبوپروفن را با تاثیر روغن زیتون در درد های دوران قاعدگی بانوان بررسی کردند و به نتایج قابل قبولی هم رسیدند. درد های قاعدگی یکی از موضوعاتی هستند که بانوان تقریبا هر ماه با آن دست و پنجه نرم می کنند و گاهی بسیار آزار دهنده خواهد بود.

روغن زیتون با داشتن مواد مفید در خود، خواص ضد التهابی، ضد درد و تسکین دهنده به کاهش درد های دوران قاعدگی خانم ها کمک می کند. با استفاده از روغن زیتون به صورت موضعی می توانید از خواص روغن زیتون برای واژن در دوران قاعدگی استفاده کنید. به این صورت که روغن زیتون را به شکل گرم روی شکم و دستگاه تناسلی خود ماساژ داده و به کاهش درد و ریلکس شدن عضلات رحم کمک کنید.

جلوگیری از ابتلا به عفونت های مختلف 

روغن زیتون به صورت خوراکی و موضعی به کاهش و پیشگیری از ابتلا به عفونت های متفاوت کمک می کند. درصورتی که نگران عفونی شدن واژن خود به دلایل مختلف هستید می توانید با استفاده از این روغن، خواص روغن زیتون برای واژن را ببینید که چگونه در جلوگیری از ابتلا به انواع عفونت ها موثر است. برای مشاهده این ویژگی روغن های زیتون، باید روغن را در ناحیه مورد نظر ماساژ دهید.

سخن پایانی

سلامت واژن برای بانوان اهمیت زیادی دارد؛ زیرا این ناحیه به بیماری های مختلف حساس است و در دوره هایی مانند قاعدگی بانوان دچار درد های شدیدی می شود. روغن زیتون با داشتن خواص ضد التهابی و ضد درد به روش های مختلفی عملکرد واژن، مهبل و دستگاه تناسلی را بهبود می بخشد. از کاهش درد های قاعدگی گرفته تا بر طرف کردن خشکی واژن! روغن زیتون به افزایش میل جنسی هم کمک می کند و حتی به عنوان روان کننده و لوبریکانت طبیعی هم استفاده می شود. علاوه بر خواص درمانی و مصرف موضعی، روغن زیتون برای زیبایی هم کاربرد دارد و می توان آن را برای روشن شدن ناحیه بیکینی و واژن استفاده کرد. خواص روغن زیتون برای واژن را در این مطلب توضیح دادیم، اکنون با خرید روغن زیتون اصل با تمام عفونت ها، لکه ها، درد ها و… خداحافظی کنید!

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *