بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری

بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری

استفاده از فرآورده های گیاهی از جمله روش های موثر و پر استفاده برای لاغری است که به دلایل مختلفی از جمله اطمینان از سلامت ماده غذایی، در دسترس بودن و نداشتن عوارض مواد دارویی شیمیایی، طرفداران بخصوص خود را دارد. روغن زیتون یکی از گزینه های توصیه شده برای استفاده در دوران رژیم است که از تاثیر قابل توجهی در لاغری برخوردار است. پس اگر می خواهید لاغر شوید، در این مطلب از مزن زی همراه ما باشید تا بهترین زمان خوردن روغن زیتون را بررسی کنیم.

دلایل استفاده از روغن زیتون برای لاغری

روغن زیتون با دارا بودن مواد مغذی و معدنی لازم برای بدن به بالا بردن سوخت و ساز کمک می کند و به چربی سوزی سرعت می بخشد. روغن زیتون حاوی مقادیر قابل توجهی از امگا ۳ و امگا ۶، چربی غیر اشباع و چربی های سالم بدن است. این چربی های سالم غیر اشباع با چربی های سنگین اشباع شده مقابله می کنند و باعث حل شدن آن ها در خود می شوند. این اتفاق علاوه بر کمک به لاغری به سلامت عروق و سیستم خون رسانی بدن نیز کمک می کند.

روغن زیتون به دلیل دارا بودن مواد مغذی و معدنی خود و همین طور چربی های غیر اشباع باعث القای حس سیر شدن می شود. روغن زیتون، جذب گلوکز در بدن را مهار و متوقف می کند. این امر باعث می شود گلوکز های اضافی و عامل چاق شدن بدن، جذب نشده و جلوی چاق شدن را بگیرد.

اسید های چرب غیر اشباع بدن علاوه بر برخورداری از ویتامین های محلول در چربی (D، K، E و A) سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این روغن حاوی اسید چرب غیر اشباع (MUFAS) است که کلسترول های بد خون را کم و متابولیسم بدن را زیاد می کند. در نتیجه چربی ها کاهش یافته و فرد لاغر می شود.

بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری کدام است؟

روغن زیتون نوعی درمان طبیعی است که مصرف آن در هر زمان از روز خواص مخصوصی دارد و تاثیر خود را بر بدن می گذارد. به طور مثال روغن زیتون برای بهبود کیفیت خواب بسیار موثر است. به صورتی که اگر شما قبل از خواب روغن زیتون مصرف کنید، کیفیت خوابتان به طور محسوس بیش تر می شود. جلوتر در مورد بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری توضیح خواهیم داد. ولی این تاثیر نه فقط روی لاغری بلکه روی تقریبا تمام جنبه های جسمی و روحی فرد اثر خواهد گذاشت.

شما با خوردن روغن زیتون به افزایش کیفیت فعالیت دستگاه گوارشتان کمک می کنید. روغن زیتون را می توانید به همراه سالاد و با وعده های غذایی مصرف کنید که این اتفاق علاوه بر لاغری برای فعالیت بهتر دستگاه گوارش نیز مفید خواهد بود. یکی دیگر از روش های توصیه شده برای بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری و مصرف آن، استفاده از این روغن به همراه گوشت قرمز است. خوردن روغن زیتون به همراه گوشت قرمز و غذا علاوه بر خواص لاغری و کاهش وزن، خواص درمانی و کاهش مضرات چربی ها و کلسترول های بد غذا را نیز به همراه دارد.

مصرف روغن زیتون قبل از خواب هم یکی از  گزینه های بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری به حساب می آید. استفاده از این روغن قبل از خواب به بهبود هضم غذا، لاغری و بهبود عملکرد دستگاه گوارش در خواب‌، ‌افزایش کیفیت خواب و نهایتا خواب بهتر کمک می کند.

زمان استفاده از روغن زیتون برای لاغری

روش استفاده از روغن زیتون برای لاغری شکم و چربی سوزی

در طب سنتی توصیه شده است که برای لاغری شکم و پهلو از روغن زیتون استفاده شود. روغن زیتون همچنین برای بهبود عملکرد کلی بدن، افزایش متابولیسم و در نهایت افزایش سرعت لاغری و کاهش چربی های اضافی شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد. چربی های اضافه شکم و پهلو از جمله نگرانی های جامعه پزشکی در مورد سبک جدید زندگی مردم و یکی از بیماری های نوظهور هستند که اثرات غیر قابل انکاری بر سلامت جسمی و کیفیت زندگی انسان دارند.

اضافه وزن و خصوصا چربی های اضافه ی شکم و پهلو موضوعی است که برای هر فرد علاوه بر سلامتی از نظر ظاهری و روانی نیز اهمیت بالایی دارد. روغن زیتون یکی از روش های درمانی قابل قبول، سالم و تست شده ای است که می تواند برای لاغری بدن و مخصوصا لاغری شکم و پهلو روی آن حساب کرد. بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری و لاغری شکم و پهلو می تواند صبح ناشتا و قبل از ناهار باشد.

شما با خوردن روغن زیتون قبل از ناهار احساس سیری را به بدن خود منتقل می کنید. از آنجایی که روغن زیتون باعث کاهش جذب گلوکز می شود، جلوی جذب بیش از حد گلوکز را قبل از مصرف وعده غذایی می گیرد و در نتیجه وزن را کاهش می دهد. پس عاملی برای جلوگیری از افزایش وزن محسوب می شود که این اتفاق به آب شدن چربی های شکم و پهلو نیز کمک قابل توجهی خواهد کرد.

ماساژ شکم با روغن زیتون چه تاثیری بر لاغری دارد

ماساژ شکم با روغن زیتون چه تاثیری بر لاغری دارد؟

ماساژ دادن شکم با روغن زیتون، افزایش جریان خون را در ناحیه شکم به دنبال خواهد داشت. این اتفاق در صورتی که پس از مصرف یک وعده غذایی رخ دهد می تواند با افزایش خون رسانی و شل کردن عضلات شکمی، هضم غذا را بهبود ببخشد. یکی از مهم ترین تاثیرات ماساژ دادن شکم با روغن زیتون، بهبود عملکرد دستگاه گوارش به طور غیر مستقیم است. این بهبود عملکرد به هضم بهتر و آن هم هم به فرآیند لاغری کمک شایانی خواهد کرد.

علاوه بر ماساژ دادن، می توان روغن زیتون را روی شکم و ناف ریخت که با داشتن مواد مغذی و اولئیک اسید موجود در روغن زیتون، رادیکال های آزاد را مهار کند که به لاغری شکم و پیشگیری از سرطان کمک زیادی می کند. روغن زیتون حاوی پل فنول است. این ماده می تواند به همراه فعالیت میکروب های موجود در شکم و روده، چربی های شکم و پهلو و اطراف شکم را به طور موضعی هدف قرار داده و باعث لاغری نقطه ای و منطقه ای چربی ها خصوصا چربی های شکم، اطراف شکم و پهلو شود.

روش ماساژ شکم با روغن زیتون به شکلی آرام خواهد بود. باید به صورت آرام و ناحیه ای، شکم را به صورت دورانی، از چپ به راست و از راست به چپ ماساژ داد که فرایند درمانی و چربی سوزی خود را بهتر نشان دهد. برای دریافت نتیجه بهتر هم می توانید شکم خود را با پلاستیک ببندید تا تعریق پوست افزایش پیدا کند. در نتیجه روغن زیتون برای لاغری شکم و پهلو عملکرد بهتری دارد و بیش تر چربی ها را می سوزاند.

سخن پایانی

روغن زیتون یکی از مواد گیاهی در دسترس است که از دیرباز و همینطور در طب سنتی استفاده از آن را برای خواص درمانی و دارویی فراوانی که دارد، توصیه کرده اند. این ماده غذایی با دارا بودن چربی های سالم، غیر اشباع و ویتامین های محلول در چربی (D، K، E و A) برای سلامت جسمی بدن مصرف کننده فواید زیادی خواهد داشت.

مصرف روغن زیتون به صورت خوراکی روی بهبود عملکرد دستگاه گوارش، بهبود عملکرد دستگاه گردش خون، افزایش کیفیت فعالیت کبد و همچنین بر روی افزایش چربی سوزی موضعی (مخصوصا چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو) اثرات قابل توجهی دارد. جدای از مصرف خوراکی روغن زیتون و تاثیر آن بر سلامتی، مصرف روغن زیتون به طور موضعی هم بر لاغری و از بین بردن رادیکال های آزاد اثر گذار خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *